0%

Mika Ella

Croatia //


SHARE

Biography


Nazwa sceniczna Miki Elli to gra słów jej prawdziwego imienia Mihaela.

Urodziła się w czerwcu, w sobotę. Czerwiec to jej ulubiony miesiąc, a sobota (oczywiście) ulubiony dzień tygodnia. Mówi, że sobota to dzień najlepszych rzeczy w życiu, z których jeden to wieczór dyskotekowy. Jej kariera muzyczna rozpoczęła się w 1999 roku, kiedy opublikowała swój pierwszy singiel jako główny wokalista i współautor projektu muzyki tanecznej o nazwie Matrix. Matrix wydał trzy albumy i piętnaście singli w Chorwacji, z których większość znalazła się na szczycie lokalnych list przebojów i zdobyła nagrody festiwalowe. Miała także dwa single wydane w Polsce przez Warner Music. We wszystkich projektach współpracowała ze swoim wieloletnim partnerem w biznesie i życiu, Chris Hurts.

Wraz ze swoim pierwszym zespołem Matrix, Mika Ella koncertowała w większości Chorwacji i Słowenii, ale także w Niemczech, Austrii, Szwajcarii.

Zawsze jednak czuła, że ​​powinna śpiewać po angielsku i dzielić się swoim talentem i kochać muzykę z całym światem. Po wielu latach Mika Ella wróciła do domu, do muzyki, śpiewu i pisania.

Jej piękne dzieciństwo zostało przerwane przez wojnę, która przeraziła ją na zawsze na wiele sposobów. Mocno wierzy w wolność, miłość i godność każdego człowieka. Bardzo pasjonuje się prawami człowieka i angażuje się w aktywizm, pomagając ludziom w potrzebie protestować przeciwko niesprawiedliwości społecznej. Podczas protestów Mika Ella została aresztowana kilka razy! W wieku dwudziestu kilku lat przez kilka lat pracowała dla ONZ. Jej przekonania są silne i pełne pasji, a ona żyje zgodnie z nimi.

Pisze poezję, kocha kwiaty i zwierzęta. Ma trzy psy, dwa z nich zostały porzucone, więc przyjęła je.

Osobowość Miki Elli jest błyskotliwa i namiętna. Lubi mówić, że jest wojowniczką emocjonalną. Uwielbia się śmiać i żartować, nie wstydzi się pokazywać emocji. To jest Mika. „Weź to lub zostaw”, mówi.

Urodzona i wychowana w Chorwacji, z węgierskimi korzeniami, Mika lubi mówić, że jest Chorwatką z Węgier. Ale byłaby najszczęśliwszą osobą na świecie, gdyby każdy mógł po prostu nazywać siebie – ludźmi.

żródło: mikaella.eu

Play Cover Track Title
Track Authors