0%

M@rgo

Russia // Moscow


SHARE

Biography


M@rgo (właś.Margarita Semenova) zajmuje się muzyką od dzieciństwa – od momentu pojawienia się pianina w domu 🙂 Jako 5-latka grywała w domu rosyjskie pieśni ludowe, nie znając nut. Rodzina postanowiła wysłać ją do szkoły muzycznej na kursy przygotowawcze, gdzie studiowała sztukę wielu znakomitych kompozytorów, gdzie ostatecznie ukończyła wydział jazzu, w klasie fortepianu.
Pierwszą kompozycję napisała w wieku 8 lat. Był to krótki utwór muzyczny. Ponadto, w swojej klasie, Rita napisała hymn, z którym dotarła do finału konkursu szkolnego. Zaczęła poważnie myśleć o swojej muzycznej karierze po Institute of Management. Nawiasem mówiąc, na bal maturalny napisała piosenkę „New Star”, którą wykonali studenci wydziału, która spotkała się z gorącym przyjęciem.
Studiując na uczelni, Margarita brała udział w wielu konkursach muzycznych, a także zajmowała się kwestiami organizacyjnymi. Przez pewien czas pracowała jako prezenterka w jednym z internetowych stacji radiowych – pierwsza profesjonalna piosenka „Clouds” pod pseudonimem M@rgo – Margarita nagrana latem 2011 roku. Kompozycja natychmiast dostała się listy przebojów stacji radiowej „Unknown Genius”, a także uczestniczyła w rankingu 101.ru. Następna piosenka – „Talisman” została nagrana tego samego roku i stała się prawdziwym talizmanem piosenkarki na muzycznej ścieżce. Po przebiciu się do Europy piosenka trafiła do radiostacji takich krajów jak Polska, Niemcy, Anglia, Serbia, Hiszpania, Holandia, a także grała w Ameryce Łacińskiej. Nic dziwnego, że kolejnym wydawnictwem był „Talisman” w wersji angielskiej. Kompozycja została nazwana „Talisman Boy” (2012) i ponownie znalazła się na szczycie różnych list przebojów. W styczniu 2013 roku piosenka trafiła na listy przebojów Niemiec, następnie Serbii, Anglii, Polski, Hiszpanii, a także we Włoszech, Holandii, Meksyku, Ameryce Łacińskiej, Kanadzie i USA.

W sierpniu 2012 roku wokalistka wystąpiła jako na ścieżce Nikity Fomin „Stranger (Dream Version)”, który wkrótce stał się częścią kompilacji ZYX Italo Disco New Generation Vol.1, a we wrześniu ukazał się singiel Igor Puphonia feat. M@rgo „Talisman / Elixir Of The Soul”, stworzony we współpracy z utalentowanym muzykiem i kompozytorem Igorem Isaewem, pracującym w stylu ambientowym i relaksacyjnym. Potem była współpraca z grupą Modern Tracking. Piosenka „Running Away”, napisana przez Margaritę we współpracy z Michaelem Nolenem, została zaprezentowana pod koniec grudnia 2012 roku i została wydana jako oficjalny singiel w kwietniu 2013 roku. Kompozycja natychmiast trafiła na listy przebojów w Niemczech, Serbii, Polsce, Anglii, zabrzmiała w wielu rozgłośniach radiowych w kraju. W październiku utwór znalazł się w niemieckiej kompilacji ZYX Italo Disco New Generation Vol.3, a 15 sierpnia 2014 został ponownie wydany w kolekcji Italo Disco New Generation Bootmix Vol.2. Latem 2013 roku ukazała się piosenka „You and I”, a w grudniu ukazała się nowa wersja utworu „Talisman” (New Disco 2013) w rosyjskiej wersji. Ta wersja trwała na polskich listach przez ponad 10 tygodni! W styczniu 2014 r. Pojawiła się wersja klubowa „Talisman”, skupiająca się na stacjach radiowych FM i modnych klubach.
W święta Nowego Roku rozpoczęły się prace nad „My Love In Your Heart”. Margarita zapragnęła wykonać to ze wschodzącą gwiazdą hiszpańskiej sceny Disco „Mode One” i postanowiła zrobić z nim wspólną piosenkę. Potem była długa praca nad aranżacją i dźwiękiem.

M@rgo jest wciąż aktywnym kompozytorem, producentem i piosenkarką. Wciąż pisze i śpiewa takie hity jak: „In The Sky” duet z D.White (2014), „Disco Come Back” duet z Kristianem Conde (2014), „Talisman Boy (Rap Version)” zaśpiewaną wraz z MC Bubba B & Uncle-C (2016), czy też ostatnie hity śpiewane z Mode One „Memories Of Summer” czy też najnowsze wydanie ” Heaven For Us” (2018) duet z D.White (Dimitrij Biely)

Play Cover Track Title
Track Authors